Katalog agencji nieruchomości, deweloperów oraz inwestorów

  Agencja nieruchomości - Gutkowski

       Agencje nieruchomości > warmińsko-mazurskie > Iława > Gutkowski
 
Gutkowski

Logo

Adres: ul. Niepodległości 6 D, 14-200 Iława
Telefon: 089 / 649 31 19
Fax: 089 / 649 22 27
Obrazek Email
WWW: http://www.gutkowski-nieruchomosci.pl/

Opis: Agencja jest zrzeszona w Warmińsko - Mazurskim Stowarzyszeniu Pośredników w Obrocie Nieruchomościami będącym członkiem Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Działa w Systemie Wielokrotnego Oferowania MLS (nowoczesna i skuteczna forma pośrednictwa).

 
 
 
Mieszkanie to także balkon i garaż
Deweloperzy realizujący tzw. nowoczesne budownictwo prześcigają się w oferowaniu komfortowych, wyposażonych w największe nowinki techniczne, mieszkań. Wobec ręcznie sterowanej klimatyzacji, posiadanie komórki lokatorskiej lub chociażby balkonu, bardzo często staje się sprawą drugorzędną. Czy słusznie? Trend na pierwotnym rynku nieruchomości sprawił, że deweloperzy w pogoni za zagospodarowaniem każdego metra kwadratowego, wykorzystywali przestrzeń, która mogłaby posłużyć np. za balkon lub taras - na powiększenie metrażu mieszkania. Z kolei parkingi podziemne skutecznie pozbawiły lokatorów miejsca, gdzie mogliby przechowywać przedmioty sezonowe. W efekcie jak grzyby po deszczu rosły osiedla nowoczesne, ale zupełnie niefunkcjonalne. Na szczęście nie zdominowały one całego rynku. - Założeniem przy budowie osiedla powinno być stworzenie miejsca funkcjonalnego, a przez to przyjaznego ludziom – mówi Katarzyna Zielińska, specjalista ds. reklamy Marma Polskie Folie, inwestora Osiedla z Gwiazdami w podwarszawskim Józefosławiu. - Być może nie jesteśmy typowym deweloperem. Na naszym osiedlu prawie każde mieszkanie ma balkon lub przestronny taras. Dodatkowo, te na parterze, mają dostęp do zielonego ogródka, który można użytkować wedle własnego uznania. Jest to doskonałe miejsce na letnie grillowanie – dodaje Zielińska. Wymagania klientów sprawiają, że inwestorzy muszą przypomnieć sobie, że komórka lokatorska, balkon, a nawet garaż to równie istotne „wyposażenie” osiedla, a pozbawienie któregoś elementu może przełożyć się na brak zainteresowania samym mieszkaniem.
Mieszkania typu studio – idealne na początek
Własne M to marzenie wielu młodych osób, które chcą rozpocząć w pełni samodzielne życie. Zazwyczaj, ze względu na koszty, zaczyna się od kawalerki. Funkcjonalna i dobrze urządzona, a przy tym niedroga, może stać się prawdziwą oazą dla tzw. singla. O tym, że jest to coraz liczniejsza grupa klientów wiedzą już deweloperzy i bankowcy. To z ich inicjatywy powstał pomysł, by preferencyjne kredyty mieszkaniowe w ramach programu „Rodzina na swoim” rozszerzyć o osoby samotne oraz pozostające w nieformalnych związkach. Takie rozwiązanie z pewnością pobudzi nieco uśpiony rynek nieruchomości. Choć, jak mówią inwestorzy, w tym segmencie nigdy nie brakowało chętnych. - Kiedy rozpoczęliśmy sprzedaż mieszkań w Osiedlu z Gwiazdami największym powodzeniem cieszyły się właśnie małe mieszkania typu studio – wspomina Katarzyna Zielińska, specjalista ds. reklamy Marma Polskie Folie – inwestora Osiedla z Gwiazdami w podwarszawskim Józefosławiu. – Ich nabywcami najczęściej były młode osoby, które do tej pory wynajmowały mieszkania, a teraz postanowiły zainwestować we własne lokum. W tej chwili w sprzedaży posiadamy ostatnią wolną kawalerkę, choć po wprowadzeniu nowych zasad przyznawania kredytu przypuszczam, że i ona wkrótce znajdzie swojego nabywcę – dodaje Zielińska. W małych mieszkaniach najważniejszy jest układ. Pokój gościnny, jadalnia i aneks kuchenny w jednym wcale nie muszą być zmorą. Dzięki odpowiednio zaaranżowanemu pomieszczeniu, możemy mieszkanie nie tylko optycznie powiększyć, ale również dodać mu nowoczesnego designu. Wtedy nawet 30 metrów może okazać się królestwem. Własnym królestwem.
 
 
 
 
 
 
Katalog agencji nieruchomości, deweloperów oraz inwestorów Agencje nieruchomosci Iława Deweloperzy, inwestorzy Iława Dodaj swoją firmę